foto foto foto foto

Prvky izolačního systému

 • bbit.jpg, 12 kB Izolační trubice pro izolování sběrnic, typ BBIT a BPTM
  BBIT / BPTM teplem smrštitelné trubice jsou vhodné pro použití na dlouhých přípojnicích pravoúhlého nebo kruhového průřezu. Tyto trubice se smrš»ují až na 40% jejich původního průměru a tím díky širokému rozsahu přiléhají těsně na velké množství různých velikostí. BBIT/BPTM trubice mohou být snadno nasunuty na příslušné místo, dokonce i přes několik zahnutí a na složitější tvary přípojnic od 6 do 250 mm. BPTM je vhodná pro aplikace do 24kV. BBIT je použitelná pro aplikace do a nad 36 kV.
 • bptm.jpg, 9 kB Izolační páska pro izolování sběrnic, typ HVBT
  HVBT teplem smrštitelná páska je ideální pro použití na složitých tvarech a tam, kde přípojnice není možno při montáži rozpojit. HVBT páska se smrš»uje v podélném směru o 30%, přičemž teplem tavitelná vrstva lepidla teče a utěsní vrstvy pásky při montáži. Tak jako u dalších komponentů systému lepidlo nepřiléhá na kovové části, což umožňuje snadnou demontáž při kontrolách a údržbě. K dispozici je ve 4 šířkách od 25 mm do 100 mm. Páska je vhodná pro aplikace do 24 kV ve dvou vrstvách.
 • hvis.jpg, 13 kB Izolační fólie, typ HVIS
  HVIS izolační fólie se smršťuje o 25% v obou směrech a umožňuje rychlou a spolehlivou izolaci T-spojení, L-spojení a obtížných tvarů. Fólie je dvouvrstvá, laminovaná s teplem smrštitelným podkladem a teplem tavitelným lepidlem. HVIS fólie se dělí na příslušné velikosti z role a na požadovaném místě okolo spoje je držena pomocí kovových spon a smrš»ována plynovým hořákem tak dlouho, dokud lepidlo nevyteče a nezaplní všechny styčné plochy. Proti vlivům vnějšího prostředí mohou být spoje utěsněny použitím těsnící pásky firmy Raychem. Fólie jsou vhodné pro použití až do 36 kV ve dvou vrstvách.
 • bcic.jpg, 18 kB Předlisované prvky, typ BCIC
  Široký sortiment standardních BCIC tvarovaných krytů je k dispozici pro izolování uchycení přípojnic na izolátorech, průchodkách a spojení přípojnic. Kryty dle potřeb zákazníků mohou být vyrobeny jednoduše a ekonomicky pomocí vakuového lisování z nesmrštitelného materiálu ve tvaru fólie. Standardní kryty mohou být snadno upraveny. Montáž je velice jednoduchá a často není nutné rozpojit přípojnice. BCIC kryty jsou drženy na příslušném místě pomocí UV stabilizovaných plastových šroubů a matic, nýtů nebo zdrhovacích pásek a mohou být snadno demontovány při údržbě nebo utěsněny pomocí těsnící pásky firmy Raychem. Vhodné pro použití do 36 kV.
 • bisg.jpg, 6 kB Ochrana drobného zvířectva, typ BISG
  BISG ochrana proti hlodavcům je tuhý polymerový disk, který je osazený mezi stříškami podpěrných izolátorů a průchodek zařízení pro zamezení zvířatům jako jsou hlodavci a kočky přemostit fázi proti zemi. Zvíře musí nejprve vylézt na ochranu před tím, než se dotkne živého vodiče. Montáž je rychlá a jednoduchá, nevyžaduje rozpojení přípojnic a může být provedena pod napětím. K dispozici je jedna velikost, která je vhodná pro průměry těl izolátorů od 60 do 115 mm. Možné pro použití do 36 kV.
 • bcic.jpg, 5 kB Ochrana ptactva, typ BCIC
  BCIC kryt izolátoru pro ochranu ptactva chrání ptáky a další zvířata před dotykem s vodiči pod napětím uchycenými pomocí izolátorů na kovových uzemněných výložnících. Ohebnost polymeru zajiš»uje, že většina uspořádání uchycení vodiče může být izolována. Montáž je velice jednoduchá bez nutnosti použití nářadí. Vhodné pro aplikace na širokém rozsahu tvarů různých izolátorů do napětí 24 kV.
 • hvce.jpg, 14 kB Prodloužení povrchové dráhy izolátorů, typ HVCE
  HVCE prodlužovače povrchové dráhy přinášejí řešení dlouhodobé v případě přeskoků způsobených znečistěním izolátorů vytvářením trvalého prodloužení povrchové dráhy. To zvětšuje přeskokové napětí a snižuje svodové proudy a elektrické namáhání povrchu. Prodlužovače povrchové dráhy rovněž zlepšují tvar izolátoru a zvyšují přeskokovou vzdálenost. Teplem smrštitelné HVCE prodlužovače povrchové dráhy jsou pružné polymerové stříšky zevnitř opatřené svodovým proudům odolnou těsnící hmotou pro přilepení k porcelánu.
 • mvlc.jpg, 10 kB Izolační kryt pro vzdušná vedení vysokého napětí, typ MVLC
  MVLC (násuvná izolace na vedení vysokého napětí) zajišťuje izolaci na provozovaných linkách bez nutnosti demontáže a zabraňuje tak výpadkům způsobeným stromy nebo živočichy, kteří mohou způsobit zemní spojení nebo zkrat. Násuvná izolace MVLC je navržena k izolování stávajících holých vodičů v linkách vysokého napětí bez nutnosti demontovat vodič nebo další výstroj linky. Násuvná izolace MVLC může být použita selektivně jen na ta rozpětí,kde dochází k problémů.
Materiály a fotografie byly použity se svolením firmy Tyco Electronics.
(c) 2007 Safety Energy | Created by PIX DESIGN: Code: Zaky | Graphic: Jimmy | XHTML 1.0